Lovariliiga 2019

Lovariliiga 2019

Sarjat / åldersgrupper:

  • P-11-T10 ja nuoremmat sekä P06-T07 ja nuoremmat
  • P-11-F10 och yngre samt P06-F07 och yngre

 

Molemmat sarjat pelataan / båda serierna 5v5

Peliaika / speltid 1x 25 min

 

Säännöt / regler: Palloliiton Kaikki Pelaa-säännöt / Bollförbundets Kaikki Pelaa- regler

  • sivuraja / sidolinje: pienillä kuljetus tai syöttö, isoilla heitto / småa passning eller dribbla, de större med inkast.
  • maali- ja kulmapotkut normaalisti / mål- och hörnspark normalt
  • ei paitsiosääntöä / ingen offiside
  • maalivahti avaa, maalipotkua lukuun ottamatta, heittämällä tai maasta potkaisten / målvakten öppnar, förutom målspark, med kast eller sparka från marken.

Pelipäivät (perjantai) / speldagar (fredag) :  

Lovariliiga 

10.5
14.6
16.8
27.9  Lopputurnaus / Finalturnering

Kaikki pelit perjantaisin - Alla matcher på fredagar

 

Pelipaikkana / spelplats: Varuboden-Osla Areena , Seppäläntie 21

Paikalla puffetti / Buffé på plats

Ilmoittautumiset, lisätietoja & kysyttävää / Anmälningar, frågor & mera info:

Harri Isotalo, 0445665522

 

Lovariliiga 2019

 

P2008-T2007

 

Joukkueet

Tesjoki, Pernaja, Keskusta, Antinkylä, Lapinjärvi, Ruukki, Liljendal, Koskenkylä.

 

Otteluaika

1 x 25 min.

 

1. turnaus 10.5.

 

17                  Tesjoki-Pernaja                   Keskusta-Antinkylä

17.35             Lapinjärvi-Ruukki                Liljendal-Koskenkylä

18.10             Tesjoki-Keskusta                 Pernaja-Antinkylä

18.45             Lapinjärvi-Liljendal             Ruukki-Koskenkylä

19.20             Tesjoki-Antinkylä                Pernaja-Lapinjärvi

19.55             Keskusta-Koskenkylä           Liljendal-Ruukki

 

2. turnaus 14.6.

17                  Tesjoki-Lapinjärvi               Pernaja-Ruukki

17.35             Keskusta-Liljendal               Antinkylä-Koskenkylä

18.10             Tesjoki-Koskenkylä             Pernaja-Liljendal

18.45             Keskusta-Lapinjärvi            Antinkylä-Ruukki

 

3. turnaus 16.8.

17                  Tesjoki-Ruukki                    Pernaja-Koskenkylä

17.35             Keskusta-Ruukki                  Antinkylä-Liljendal

18.10             Lapinjärvi-Koskenkylä         Liljendal-Tesjoki

18.45             Pernaja-Keskusta                Antinkylä-Lapinjärvi

 

27.9. Finaaliturnaus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lovariliiga 2019

 

P2011-T2010

 

Joukkueet

Rauhala, Keskusta, Antinkylä, Lapinjärvi, Koskenkylä, Tesjoki, Liljendal

 

1 kierros

 

17                  Rauhala-Keskusta                                     Antinkylä-Lapinjärvi

17.35             Koskenkylä-Tesjoki                                   Rauhala-Antinkylä

18.10             Lapinjärvi-Tesjoki                                     Koskenkylä-Keskusta

18.45             Liljendal-Keskusta                                    Lapinjärvi-Koskenkylä

19.20             Liljendal- Rauhala              

 

 

 

2 kierros

 

17                  Rauhala-Lapinjärvi                                   Tesjoki-Liljendal

17.35             Koskenkylä-Antinkylä                               Tesjoki-Keskusta

18.10             Rauhala-Koskenkylä                                 Liljendal-Lapinjärvi

18.45             Antinkylä- Keskusta

 

3 kierros

 

17                  Antinkylä-Liljendal                                   Tesjoki-Rauhala

17.35             Lapinjärvi-Keskusta                                  Koskenkylä-Liljendal

18.10             Tesjoki-Antinkylä                                      Rauhala-Koskenkylä

18.45             Lapinjärvi-Liljendal                                  Keskusta-Antinkylä

19.20             Tesjoki-Keskusta