LOVARILIIGA ALKAA......OTTELUOHJELMA 28.5

26.5.2016

Lovariliiga alkaa

Tulevan kesän Lovariliigan ensimmäinen turnaus pelataan lauantaina 28.5.

Tänä vuonna osallistumisoikeus nuorempien sarjaan on 2008- ja sitä myöhemmin syntyneillä pojilla sekä 2007 ja sen jälkeen syntyneillä tytöillä.

Vanhempien junioreiden ikäluokat ovat P-05 ja T-04.

Lovariliigan joukkueissa pelaa niin tyttöjä kuin poikia 5v5-systeemillä.

Viime kauden joukkueet olivat Koskenkylä, Lapinjärvi, Tesjoki, Ruukki, Valko, Liljendal, Keskusta ja Antinkylä.

-Pyrimme siihen, että molempiin sarjoihin saadaan entiseen malliin kahdeksan joukkuetta, kertoo liigan puuhamies Harri Isotalo.

- Kaikki ikäkriteerit täyttävät lapset pääsevät pelaamaan johonkin joukkueeseen,

Isotalo jatkaa.

 

Pelipäiviä on yhteensä neljä. Toukokuun lisäksi pelataan 18.6., 20.8. ja 17.9.

Pelit alkavat klo 11:00

Ilmoittautumiset Harri Isotalo 0445665522

 

Lovariigan 1. Kierros 2016

 

P08-T07

 

Aika               kenttä I                                                     kenttä 2

11                  Koskenkylä-Lapinjärvi                              Ruukki-Liljendal

11.45            Tesjoki-Valko                                           Antinkylä-Keskusta

12.30             Koskenkylä-Ruukki                                    Liljendal-Lapinjärvi

13.15             Keskusta-Tesjoki                                       Valko-Antinkylä

14                  Koskenkylä-Liljendal                                 Ruukki-Lapinjärvi

14.45             Tesjoki-Antinkylä                                      Valko-Keskusta

 

 

P05-T04      

 

                      kenttä 3                                                    kenttä 4

11                  Pernaja-Keskusta                                      Antinkylä-Valko

11.45             Liljendal-Tesjoki                                       Ruukki-Lapinjärvi

12.30             Koskenkylä-Pernaja                                  Keskusta-Valko

13.15             Antinkylä-Liljendal                                   Tesjoki-Lapinjärvi

14                  Koskenkylä-Ruukki                                    Pernaja-Valko

14.45             Keskusta-Liljendal                                    Ruukki-Tesjoki

15.30             Lapinjärvi-Koskenkylä