Lovariliiga

Lovariliiga 2018

Sarjat / åldersgrupper:

  • P-10-T09 ja nuoremmat sekä P07-T06 ja nuoremmat
  • P-10-F09 och yngre samt P07-F06 och yngre

 

Molemmat sarjat pelataan / båda serierna 5v5

Peliaika / speltid 1x 25 min

 

Säännöt / regler: Palloliiton Kaikki Pelaa-säännöt / Bollförbundets Kaikki Pelaa- regler

  • sivuraja / sidolinje: pienillä kuljetus tai syöttö, isoilla heitto / småa passning eller dribbla, de större med inkast.
  • maali- ja kulmapotkut normaalisti / mål- och hörnspark normalt
  • ei paitsiosääntöä / ingen offiside
  • maalivahti avaa, maalipotkua lukuun ottamatta, heittämällä tai maasta potkaisten / målvakten öppnar, förutom målspark, med kast eller sparka från marken.

Pelipäivät (perjantai) / speldagar (fredag) :  Lovariliiga 11.5,  8.6, 17,8 ja  28.9

Kaikki pelit perjantaisin - Alla matcher på fredagar

Pelit alkavat klo 17:00 - Matcherna börjar kl. 17:00

Pelipaikkana / spelplats: Varuboden-Osla Areena , Seppäläntie 21

Paikalla puffetti / Buffé på plats

Ilmoittautumiset, lisätietoja & kysyttävää / Anmälningar, frågor & mera info:

Harri Isotalo, 0445665522

 

 

Lovariliiga 2018

 

P07-T06

 

1. kierros pe 11.5.

 

klo                 kenttä 1                                                    kenttä 2

17                  Ruukki-Lapinjärvi                                     Pernaja-Liljendal

17.35             Antinkylä-Keskusta                                   Tesjoki-Koskenkylä

18.10             Ruukki-Pernaja                                         Lapinjärvi-Liljendal

18.45             Antinkylä-Tesjoki                                      Keskusta-Koskenkylä

19.20             Ruukki-Liljendal                                        Lapinjärvi-Pernaja

20.10             Antinkylä-Koskenkylä                               Keskusta-Tesjoki

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. kierros pe 8.6.                

 

18                  Ruukki-Antinkylä                                      Lapinjärvi-Keskusta

18.35             Pernaja-Tesjoki                                        Liljendal-Koskenkylä

19.10             Ruukki-Keskusta                                       Lapinjärvi-Tesjoki

19.45             Pernaja-Koskenkylä                                  Liljendal-Antinkylä

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. kierros pe 17.8.

18                  Ruukki-Tesjoki                                          Lapinjärvi-Koskenkylä

18.35             Pernaja-Antinkylä                                     Liljendal-Keskusta

19.10             Ruukki-Koskenkylä                                    Lapinjärvi-Antinkylä

19.45             Pernaja-Keskusta                                      Liljendal-Tesjoki

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finaaliturnaus pe 28.9. Otteluohjelma ilmoitetaan myöhemmin     

 

 

Lovariliiga 2018

 

P10-T09

 

Otteluohjelma

 

1 kierros pe 11.5.

 

klo                 kenttä 3                                                    kenttä 4

17.35             Ruukki-Lapinjärvi                                     Keskusta-Koskenkylä

18.10             Ruukki-Antinkylä                                      Keskusta-Liljendal

18.45             Lapinjärvi-Antinkylä                                 Koskenkylä-Liljendal

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 kierros pe 8.6.

 

18                  Ruukki-Keskusta                                       Lapinjärvi-Koskenkylä

18.35             Antinkylä-Liljendal                                   Lapinjärvi-Keskusta

19.10             Ruukki-Liljendal                                        Koskenkylä- Antinkylä

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. kierros pe 17.8.

 

18                  Ruukki-Koskenkylä                                    Keskusta-Antinkylä

18.35             Lapinjärvi-Liljendal                                        x        -         x

19.10                   x         -        x                                              x        -         x

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finaaliturnaus pe 28.9.

Otteluohjelma julkistetaan myöhemmin, kuten myös 3. kierroksen x-merkinnät